Clasament

# Team M P
1 Chindia 6 34
2 FC 5 28
3 AFC 6 28
4 Mediaş 6 26
5 Dinamo 6 24
6 Astra 6 24
7 Voluntari 5 23
8 Viitorul 6 23
9 FC 6 20
10 CSM Iasi 6 17
Instagram

News

CLUB NEWS

Fundaș din Portugalia pentru Astra

Monday, 19 October 2020 12:55
Clubul nostru l-a transferat astăzi pe apărătorul Hugo Filipe Gonçalves Martins de Sousa, acesta semnând un contract valabil până la finele actualului sezon.

Jucătorul de 28 de ani, născut în Portugalia, fost internațional de juniori al acestei țări, a evoluat ultima dată în prima ligă din Grecia, la Aris, venind la echipa noastră din postura de fotbalist liber de contract, ultimele sale prezențe în tricoul echipei din Salonic fiind în iulie 2020. Fundașul format la Porto și Sporting Lisabona, a mai evoluat și în prima ligă din Belgia (Wasland Beveren), Cipru (AEL Limassol și Pafos) și acum aproape 10 ani, imediat după ce apărăsit echipa ”Under 19” a clubului FC Porto acesta trecând pentru o scurtă perioadă și prin Liga I, la FC Brașov!

Mult success în tricoul Astrei, Hugo Sousa!
Citit 1621 de ori
banner astra
OFFICIAL SPONSORS

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

       intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

Learn more

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand