Clasament

# Team M P
4 AFC 9 32
5 Dinamo 9 31
6 FC 9 31
7 Voluntari 9 28
8 FC 9 26
9 Astra 9 24
10 CSM Iasi 9 20
Instagram

Stiri

Stiri club

Zi plină – noutăți peste noutăți

Marți, 30 Iulie 2019 15:48
Lotul Astrei are începând de astăzi, oficial, încă două nume noi, încă doi internaționali semnând cu echipa noastră!


Este vorba despre mijlocașii ofensivi Toni Silva și Gheorghe Andronic, care și-au pus semnătura pe angajamente cu clubul nostru!

Primul, crescut la Liverpool și Benfica (internațional de juniori al Portugaliei și de seniori pentru Guinea Bissau)are 25 de ani și evoluează și ca atacant. Toni Silva a jucat pentru Liverpool U23, CSKA Sofia, Levadiakos, Madeira, Sanliurfaspor, Mamelodi Sundowns (este campion al Africii de Sud) și Ittihad Alexandria (Egipt), acesta semnând un angajament pentru următoarele două sezoane!

Gheorghe Andronic este internațional moldovean, ultima dată legitimat la Milsami Orhei (a jucat și în Suedia dar și la Lokomotiva Zagreb – Croația), jucătorul de 27 de ani fiind consacrat ca mijlocaș central.

Le urăm mult succes și cât mai multe performanțe în tricoul echipei noastre celor doi noi astriști!Tamaș la primul antrenamentDe astăzi, la ședințele de pregătire conduse de Dan Alexa s-a prezentat și internaționalul român Gabi Tamaș! Acesta are acordul clubului israelian Hapoel Haifa de a se antrena cu Astra și este posibil să semneze, foarte curând, un angajament cu clubul nostru.

În schimb, atacantul Vahid Hambo nu mai face parte din lot, acesta reziliind contractul.

Altfel, miercuri, de la orele 18,00, Astra va disputa un meci amical, la Ploiești, cotnra echipei de Liga a III-a din Pucioasa, antrenată de un fost jucător al clubului nostru, Romulus Ciobanu.
Citit 5541 de ori
SPONSORI OFICIALI

  logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

    Tinmar  intervenus-logo      ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!