Instagram
Umatorul meci

logo-concordia-chiajna-medium   - : -
CONCORDIA CHIAJNA vs AFC ASTRA GIURGIU
Liga I. Etapa 25
St. 
Luni 27 Feb, 18:00

Clasament

# Team M P
1 Viitorul 24 48
2 Steaua 24 45
3 Universitatea 24 40
4 Mediaş 24 38
5 CFR 1907 24 37
6 Dinamo 24 35
7 Astra 23 35
8 Botoşani 24 29
9 Voluntari 24 29
10 CSM Iasi 23 26
11 Concordia 24 24
12 Pandurii 24 22
13 Poli 24 13
14 Tîrgu Mureş 24 7
Foto: Razvan Pasarica Foto: Razvan Pasarica

”Primăvara” vine la Giurgiu, mai devreme!

Miercuri, 15 Februarie 2017 16:18
Astra – Genk, cu echipa noastră pentru prima data în faza superioară eliminatorie a unei competiții europene, se joacă joi, de la orele 20,00, la Giurgiu, duelul dintre elevii lui Marius Șumudică și gruparea belgiană, fiind ”primul eveniment notabil” al fotbalului românesc și o adevărată ”bornă” în istoria municipiului Giurgiu”


Echipa noastră se află de marți în cantonament centralizat, antrenorii echipei noastre având două probleme importante de lot - Lovin și Boubacar fiind suspendați pentru acest joc.

”Sperăm la un stadion plin, vreau să cred că lumea va fi alături de noi în cel mai important moment european al nostru. Repet, nu știu când fotbalul românesc va mai avea echipe calificate în fazele superioare” – spune Marius Șumudică.

Amintim că biletele la meciul Astra – Genk se vând, în Giurgiu, până la ora meciului, cel mai ieftin tichet costând doar  15 ron (celelalte prețuri sunt 30, 45, respectiv 70 lei).Brigadă norvegiană la Astra - Genk


Partida de joi, din ”șaisprezecimile” Europa League va fi arbitrată de o brigada din Norvegia, formată din Svein Oddvar Moen (la centru), ajutat de asistenții Kim Thomas Haglund și Magnus Lundberg. Al patrulea oficial va fi Jan Erik Engan, iar arbitri adiționali - Svein-Erik Edvartsen și Tore Hansen.

De menționat că reprezentanții UEFA sosiți la Giurgiu de câteva zile au constatat că gazonul arenei ”Marin Anastasovici” se prezintă în condiții excelente, arena giurgiuveană fiind pregătită să primească ”botezul primăverii europene”.
Citit 2005 de ori
SPONSORI OFICIALI

 

                                          

                                          

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!