betano
Instagram

Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 10 50
2 FCSB 10 49
3 Universitatea 10 38
4 Viitorul 10 35
5 Astra 10 33
6 Poli 10 24

În Cupă, pe 30 martie

Joi, 16 Martie 2017 20:24
Federaţia Română de Fotbal a anunţat programul “sferturilor” din Cupa României, care urmează să se desfăşoare în “intervalul” 28-30 martie.


Calificată între cele mai bune 8 echipe  din Cupă după victoriile cu Mama Mia Becicherecul Mic şi Luceafărul Oradea, echipa noastră va da piept, joi, 30 martie, la Ovidiu, cu Viitorul Constanţa, în derbiul acestei faze a competiţiei.

Astfel, în perioada imediat următoare, programul echipei noastre va include meciul de la CFR Cluj, de mâine, vineri, 17 martie, ora 20,30, din play-off-ul campionatului, apoi, săptămâna viitoare, sâmbătă 25 martie, profitând de întreruperea întrecerii interne pentru meciul România _ Danemarca, astriştii vor merge la Istanbul, pentru un amical cu liderul din Turcia – Besiktas. Urmează, meciul cu Viitorul, mai sus menţionat, din Cupa României şi, imediat, un al doilea duel cu echipa lui Gheorghe Hagi, în campionat, pe 3 aprilie, la Giurgiu, în campionat.

Iată programul complet al “sferturilor” Cupei:

Marți, 28 martie

ACS Poli Timișoara - CFR Cluj, ora 20:30, stadion „Dan Păltinișanu”, Timișoara – DigiSport, Dolce Sport

Miercuri, 29 martie

CS Mioveni - FC Voluntari, ora 18:30, stadion Orășenesc, Mioveni – DigiSport, Dolce Sport
CSU Craiova – Dinamo, ora 21:30, stadion Municipal, Drobeta Turnu Severin – Pro TV, DigiSport, Dolce Sport

Joi, 30 martie

FC Viitorul - Astra, ora 21:00, Complex Sportiv Academia „Gheorghe Hagi” – Sport.ro, DigiSport, Dolce Sport

Citit 2034 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!