Clasament

# Team M P
1 FCSB 9 18
2 CFR 1907 9 16
3 Sepsi 9 15
4 Astra 8 14
5 Mediaş 8 14
6 Universitatea 9 14
betano
Instagram

Linişte şi perspective

Duminică, 01 Octombrie 2017 18:28
La jumătatea sezonului regulat, echipa noastră – Astra, reuşeşte să se claseze pe o poziţie de play-off, dovedind o anumită siguranţă în joc, arătând un fotbal plăcut, care justifică poziţia fruntaşă în clasament.
Încă un punct în clasament – al 23-lea, un atac care funcţionează bine, marcând aproape etapă de etapă, o defensivă care, cu două excepţii (meciurile cu Voluntari şi CFR, în care s-au încasat 6 din cele 11 goluri), a arătat bine, sunt argument solide pentru ascensiunea unei echipe tinere, care, iată, propune jucători la loturile reprezentative – Ioniţă, Illiev şi are în Balaure şi Moise – tineri jucători “ridicaţi” de la echipa a doua, fotbalişti care au dat împreună, 8 goluri, până acum.

Ultimul – Romario Moise, a adus un punct în “Ştefan cel Mare”, la doar câteva zile după ce a semnat prelungirea contractului cu clubul unde s-a format ca fotbalist, acesta reuşind o execuţie “de generic”, dintr-o lovitură liberă, scorul final, 1-1, menţinând echipa noastră la o distanţă de şase puncte faţă de adversară.

Pentru elevii lui Edward Iordănescu urmează câteva zile de pauză, binemeritate, apoi, de miercuri, un mini-cantonament, care se va desfăşura în Bucureşti.


Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu 1 - 1 (0-0)


Stadion: “Dinamo”. Spectatori: circa 2500. Au marcat: 1-0 Nemec (66), 1-1 Moise (82)

Dinamo: Penedo - Romera, Nedelcearu, Dudea, Filip - Mahlangu - Hanca, Nascimento - Costache (Rivaldinho '73), Nemec (Bokila '80), Oliva (Salomao '86). Antrenor: Vasile Miriuţă

Astra: Iliev - Stan, Polczak, Erico (Marquinhos '72), Radunovic - Seto, Dandea - Balaure, Ioniţă, Mrzljak (Moise '72) - Abang (Le Tallec '62). Antrenor: Edward Iordănescu

Cartonaşe galbene: Nedelcearu '52 / Dandea '51, Erico '59

 Au arbitrat:  Marcel Bîrsan -  Mircea Orbuleţ (Bucureşti) şi Marius Marchidanu (Brăila).

Observatori: Aron Huzu (Sibiu) şi Octavian Goga (Braşov).

Citit 1198 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!