5 Viitorul 18 30
6 Astra 18 28

Remiză cu ștaif

Sâmbătă, 11 Noiembrie 2017 23:49
Astra a remizat în amicalul cu Besiktas, scor 1-1 pe Vodafone Arena, într-un meci care poate fi considerat o reușita.
Golul francezului Le Tallec din min. 59 a consfințit rezultatul final, după o primă repriză începută mai bine de gazde, care au dominat prima jumătate de oră.

Apoi, elevii lui Edward Iordanescu au echilibrat partida și chiar au dominat clar finalul de meci, când au fost cel putin 3 ocazii mari pentru noi să obținem victoria.

Chiar dacă nu au lipsit din efectivul turcilor vedete de milioane de euro salariu, precum Quaresma, Hutchinson, Talisca, Lens, Negredo, Medel sau Correia, Astra nu a fost deloc mai prejos, reușind să onoreze așa cum se cuvine invitația de a juca pe terenul unei echipe aproape calificată din grupele Champions League!

Astra a evoluat în formula: Lazar - Bellu, Polczak, Bejan, Stan - Dandea - V.. Gheorghe, Ionita, Moise, Nyuandzi - Abang, dupa pauza intrand si Boșneag-  Butean, Erico, Seto, Mrzjlak, Le Tallec, Marquinhos, Biceanu si Radunovic.