Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 6 41
2 FCSB 6 36
3 Universitatea 6 33
4 Viitorul 6 30
5 Astra 6 24
6 Sepsi 6 20
betano
Instagram

Punct! Şi de la capăt…

Marți, 10 Aprilie 2018 14:55
Astra a obţinut un egal, 1-1, pe terenul lui CFR Cluj, în etapa a patra a play-off-ului Ligii 1 – al treilea meci jucat efectiv de formaţia noastră, care mai are un joc restant, cu CSMS Iaşi. La primul meci lui Gheorghe Mulţescu de la revenirea pe banca echipei noastre, Astra a reuşit primul punnct din play-offf şi, cel mai important, a scăpat de “complexul CFR Cluj”, care, de o perioadă, inclusiv în sezonul trecut, reuşise să ne învingă în majoritatea partidelor!


Vinicius (’54 care a marcat cu capul din centrarea lui George Ţucudean) a deschis scorul pentru gazde, însă Polczak a egalat în ‘81 pentru Astra, cu o lovitură precisă de cap, la un corner, apoi, echipa noastră a avut chiar şansa unei a doua reuşite!

S-a terminat egal - un punct bun pentru moralul echipei, pentru imaginea ei, etapa viitoare urmând un nou meci important – conmtra liderului FGCSB, echipă care, în sezonul regulat nu a reuşit să învingă Astra!

CFR Cluj – Astra Giurgiu 1-1

Au marcat: Vinicius (54) / Polczak (81)

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Hoban (84 Costache), Djokovic – Deac, Culio, Ioniţă (86 Mailat) – Ţucudean. Antrenor: Dan Petrescu

Astra Giurgiu: Iliev – Belu, Polczak, Erico, Radunovic – Mrzljak (46 Moise), Dandea – Balaure, Seto, Stan (88 Bejan) – Abang (53 L. Buș). Antrenor: Gheorghe Mulțescu

Arbitru: Radu Petrescu (București)

Cartonaș roșu: Radunovic (90+1)

Citit 2048 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!