5 Mediaş 4 7
6 Botoşani 4 6

Egal cu de toate

Duminică, 29 Iulie 2018 00:05
Echipa noastră a realizat și primul punct extern, după victoria cu FCSB obținând o remiză spectaculoasă și plină de adrenalină la Iași.

A fost 1-1, gol pentru noi același Llullaku, din penalty, de această dată, dar putea fi și 3-0 pentru noi, de la pauză, și 1-0 pentru moldoveni, după cum începuse repriza secundă.

Buș, Balaure și Neluț Roșu au ratat marile ocazii ale primei reprize, apoi Frăsinescu a deschis scorul, la prima ocazie a gazdelor, imediat după pauză. Llullaku a făcut dreptate, egalând de la punctul cu var, într-un final în care Denis Alibec a venit ca o injecție de moral necesară.