Clasament

# Team M P
1 Astra 20 40
2 CFR 1907 20 38
3 Universitatea 20 34
4 FCSB 19 33
5 Viitorul 19 32
6 Mediaş 20 30
7 Botoşani 20 29
8 Dinamo 20 28
Instagram

Lupta pentru play-off continuă

Miercuri, 06 Februarie 2019 15:30
O primă rundă echilibrată, foarte echilibrată, în care niciuna dintre formațiile aflate în partea superioară a clasamentului la final de 2018 (locurile 1-6) nu a reușit să câștige!
Așa s-ar rezuma prima etapă din 2019, în care echipa noastră s-a menținut în grafic, cu un egal, 1-1, obținut la Mediaș. Acolo unde, golul lui Butean, marcat după pauză, a adus un rezultat care poate fi considerat pozitiv, mai ales dacă va fi ”confirmat” pe teren propriu.

A fost prima reușită a internaționalului nostru de tineret în Liga I, reușită care confirmă ascensiunea valorică a jucătorului născut în anul 1996. 

Au fost trei, urmează... doi

Din păcate, antrenorul echipei noastre, Constantin Enache nu poate alinia cel mai bun unsprezece în acest debut oficial din 2019, la Mediaș lipsind trei jucători importanți, Alibec, Begue și Mrzljak! Nici cu Viitorul nu va fi ușor, linia defensivă fiind cea care are de suferit după partida de la Mediaș, fundașii Bejan și Radunovic încasând al patrulea avertisment din acest sezon, astfel că niciunul nu va juca în partida programată vineri, de la ora 20,00, pe stadionul ”Marin Anastasovici”.Citit 606 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!