8 Sepsi 9 10
Instagram

Tamaș – gol la primul meci în tricoul Astrei

Joi, 01 August 2019 11:35
Venit de marți la antrenamentele lui Dan Alexa, fundașul Gabi Tamaș a bifat și prima apariție în tricoul Astrei, acesta fiind integralist în partida amicală cu FC Pucioasa (echipă de liga a III-a), câștigată de echipa noastră cu 2-1.

Mai mult, Tamaș a și marcat golul egalizator, cu capul, în prima repriză, Florentin Matei fiind cel care a adus victoria, după pauză, într-un joc în care Astra a folosit jucătorii noi și pe cei care nu au bifat suficiente minute în primele trei runde, Tounkara, Andronic, Bruno David, Stahl, bifând primele minute în tricoul echipei noastre, la fel ca și Tamaș.

David Tiram a reziliat

Alfel, unul dintre jucătorii care a evoluat în acest sezon pentru Astra,israelianul David Tiram a reziliat înțelegerea cu clubul nostru. Titular prima etapă, când a și marcat un gol, în remiza cu FC Botoșani, Tiram a convenit asupra rezilierii, luându-și la revedere de la colegi la finele amicalului cu Aninoasa.