8 Voluntari 7 10
Instagram

Succes cu Mioveni

Joi, 25 Iunie 2020 22:02
Astra a bifat încă un joc amical, la Ploiești, adversara elevilor lui Bogdan Andone fiind una dintre pretendentele la promovare din eșalonul secund – CS Mioveni.

Scorul final a fost de 2-1 pentru Astra, după 0-0 la pauză, ambele goluri al echipei noastre fiind marcate de mijlocașul Gabriel Șerban, jucătorul născut în anul 2000 reușind să aducă victoria cu șuturi expediate din afara careului, după ce, la un moment dat, Măzărache reușise egalarea pentru trupa lui Claudiu Niculescu.

Astra a evoluat în formula: Bolboașă – David Bruno, Graovac, Dima, Radunovic – Crepulja, Seto – Răduț, Budescu, Balaure – Alibec, după pauză intrând și Silveanu – Graur, Avram, Simion, Riza (jucător născut în 1999, ex Metaloglobus, în probe), Șerban, Ioniță, V. Gheorghe, Dr. Gheorghe, Pahonțu, Stahl, Fatai.