Clasament

# Team M P
1 CFR 1907 10 50
2 FCSB 10 48
3 Viitorul 10 39
4 Universitatea 10 36
5 Astra 10 27
6 Sepsi 10 20
betano
Instagram

Seto – 203!

Luni, 02 Mai 2016 12:38
Marius Șumudică a anunțat, deja, un titular pentru meciul din această seară, cu Dinamo – Takayuki Seto!


Japonezul de 30 de ani este campion al României, istoria recentă a clubului nostru confundându-se, efectiv, cu evoluțiile acestuia.

Venit la echipă în 2007, când a și marcat primul gol al clubului patronat de Ioan Niculae în meciul CSM FC Ploiești - CF Predeal, scor 1-0, în liga a III-a, Seto a promovat imediat în eșalonul secund, apoi, în Liga I, jucând aproape un deceniu în tricoul echipei noastre!

A strâns peste 300 de meciuri oficiale, de-a lungul celor 9 ani de carieră la Astra, și, astăzi, devine cel mai important străin care a activat, până acum, în campionatul Ligii I Orange, jocul cu Dinamo prilejuindu-i a 203 prezență oficială în competiție, cifră care îl duce pe locul 1 în clasamentul jucătorilor străini care au jucat în România!Seto Takayuki – ”samuraiul” nostru, merită toate felicitările și aprecierea pentru cariera sa exemplară!
Citit 4740 de ori
SPONSORI OFICIALI

      logo-carpatina                fit4you-logo       intervitt-logo       

      intervenus-logo          ruroluri-logo

JoomShaper

Acest site foloseste cookies. Navigand in continuare va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor

Detalii

Am inteles!